Doradztwo kryzysowe, coaching

Oferujemy możliwość skorzystania z doradztwa kryzysowego, coachingu lub obu tych form połączonych.

Doradztwo kryzysowe służy pomocy osobom, które znalazły się w umiarkowanym bądź lekkim kryzysie lub w ciężkim stresie.

 Praca z klientem:

  1. Elementy interwencji kryzysowej
  2. Coaching klasyczny.

Celem coachingu kryzysowego jest nie tylko przywrócenie klientowi dostępu do jego zasobów (np.  poczucia kompetencji i poczucia własnej wartości) oraz pomoc w powrocie do optymalnego funkcjonowania, ale także uzyskanie wzrostu pokryzysowego (o ile klient chce pójść dalej, a nie tylko wrócić do równowagi).

W odróżnieniu od coachingu klasycznego, w coachingu kryzysowym duży nacisk kładziemy na psychoedukację oraz bardziej aktywną pomoc klientowi w znalezieniu rozwiązań swoich problemów oraz poradzeniu sobie z trudnymi emocjami (np. smutkiem, żalem, zamartwianiem się, strachem przed zmianą).

Kryzysy mogą dotyczyć zarówno życia zawodowego (np. utrata pracy, mobbing, problemy z poradzeniem sobie na stanowisku, bankructwo), jak i osobistego (np. rozpad związku, żałoba, choroba swoja lub bliskiego, kryzysy egzystencjalne, „kryzys wieku średniego”).

Mocą coachingu jest to, że zmiana w życiu Klienta, zachodzi na poziomie postawy (np. wartości, przekonań, obaw), nawyków (zachowań) i rozwoju nowych sposobów funkcjonowania z uwzględnieniem siły wspierającej systemu, w którym Klient funkcjonuje (np. zespół, rodzina, firma, grupa przyjaciół)

Posiadamy doświadczenie w pracy z osobami, które straciły pracę, doświadczyły mobbingu, wypalenia zawodowego, chronicznego przeciążenia pracą lub z innych powodów musiały dokonać głębokich zmian w swojej ścieżce zawodowej.

Sesje coachingowe mogą odbywać się stacjonarnie (w salce) lub online np. (Skype, Whatsapp, Google duo, Messenger).

Jestem trenerem, doradca zawodowym,  certyfikowanym coachem International Coach federation ICF

Potrzebujesz indywidualnego wsparcia, czekam na Twój kontakt w sprawie umówienia sesji. Prowadzę również sesje online (przez Skype, WhatsApp, Google duo)

Mój mail : joannacoaching1@gmail.com

Notka informacyjna: z osobami w ciężkim kryzysie ma prawo pracować tylko psychoterapeuta, psychiatra, interwent kryzysowy lub psychotraumatolog. Zaś w przypadku depresji, dystymii, osobowości dwubiegunowej, lęków, prób samobójczych (lub innych poważnych zaburzeń) kompetentnymi specjalistami są psychoterapeuci i psychiatrzy.